nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu 

Námi dodávané akumulační nádrže na dešťovou vodu jsou vyráběny z polyethylenu rotačním tvářením. Ty se vyznačují pevností a pružností, jsou ekologicky naprosto nezávadné a zároveň vysoce odolné vůči většině chemikálií a přírodních činitelů. 

Jednolitá polyethylenová nádrž slouží jako nádrž na vodu, nádrž na pitnou vodu, nádrž na dešťovou vodu pro rodinné domy atp. Dešťová voda se dá využít k zalévání zahrady, k mytí auta, k praní, ke splachování toalety. Při využití dešťové vody namísto pitné se spotřeba vody z vodovodu sníží více než o dvě třetiny.

V sortimentu lze najít dešťové nádrže v několika variacích na základě objemu, kdy akumulační nádrže dodáváme v kapacitách 2100l a 3600 l.

2,1 m3 24 000 Kč bez DPH
3,6 m3 33 000 Kč bez DPH

Výběr nádrže

Při výběru nádrže na dešťovou vodu je potřeba přihlédnout k velikosti střechy (orientační tabulku naleznete na hlavní stránce o nádržích), úhrnu srážek ve Vaší lokalitě, ploše zahrady a případně počtu osob v domácnosti při využití v domě. Velmi hrubým orientačním odhadem lze říci, že na každých 100 metrů čtverečních zahrady je potřeba akumulační kapacita nádrže o objemu 1000 l. Pro použití v domácnosti je potřeba objem 1000 – 1500 l na jednoho obyvatele.

Technologické výhody

Nádrž je vyrobena z polyetylénu, za použití technologie rotačního tváření, nádrž tvoří jeden kompaktní celek bez jediného sváru – 100% vodotěsnost
Životnost nádrže je min. 50 let, hmotnost včetně vestavěné technologie je 110kg -snadná manipulace